TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU ANKARALILARA MERHABA DEDİ

ENGÜRÜ Türk Müziği Derneği Türk Halk Müziği Korosu,
Ankaralılara muhteşem bir konserle “merhaba” dedi.

Bu yılın başında kurulduktan sonra, Anadolu Semahlarından oluşan bir repertuarı, TRT Ankara Radyosu’nun değerli sanatçılarından Mehmet Üçer yönetiminde 6 aydır çok sıkı bir şekilde çalışan koromuz; bu çalışmanın semeresini, Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M salonunu dolduran müzikseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanarak gördü. Bu ilgi, adeta, derneğimizin Türk Müziği’nde bir marka olduğunun tescili ve klâsik müziğimizden sonra halk müziğimize de damgasını vuracağının habercisiydi…

Sürekli sunucumuz Sayın Faruk Cenap Erdoğan’ın fevkal’âde sunumuyla renk kattığı konserde, Sayın Üçer’in bütün bölgelerimizin (hatta Rodos’u bile) temsil edilmesine özen göstererek seçtiği 26 Semah (16’sı solo, 10’u da koro olarak) icra edildi.

Kurucumuz, Terennüm Koromuzun Şefi ve Onursal Başkanımız Sayın Vedat Kaptan Yurdakul, konserin sonunda yaptığı kısa konuşmada; Sayın Üçer’den, koristlerin ve solistlerin icraatından ve derneğimizin faaliyetlerinden sitayişle bahsetti.

TRT Televizyonu’nda da tamamına yakını yayınlanacak olan “Anadolu Semahları Özel Konseri“, bant kaydı için 8 Temmuz 2010 Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT Ankara Radyosu Büyük Stüdyo’sunda seyircili olarak tekrarlanacak.